Sesja narzeczeńska

A&B_narzeczeńska (91 of 139).JPG

Po co jest sesja narzeczenska?

  • Taka sesja przedślubna pozwala Wam poczuć się bardziej komfortowo przed moim obiektywem. Niezwykle ułatwia to współpracę w dniu ślubu i skraca dystans, który naturalnie pojawia się podczas pierwszego kontaktu z fotografem.

  • Mam szansę pokazać Wasze uczucie w bardziej “casualowych” stylizacjach. Sprzyja to większej naturalności, możemy pokazać pełniej Wasze osobowości i pasje, skusić się na więcej szaleństwa, bardziej niedostępne miejsca, tematyczne stylizacje. Łatwiej o Was takimi jakimi jesteście, kiedy nie jesteście zdefiniowani jako Panna Młoda i Pan Młody!

  • Zdjęcia z sesji można wykorzystać do księgi gości, kart z podziękowaniami dla gości, prezentów dla rodziców, dekoracji sali weselnej czy zaproszeń (o ile zrobimy je odpowiednio wcześnie). Służę radą i pomocą przy realizacji.

  • Fotografie z okresu narzeczeństwa mogą też nadać dodatkowego wymiaru albumowi ślubnemu, tworząc wstęp Waszej historii.

  • I najważniejsze… warto dokumentować swoją miłość! Najczęściej nie mamy zbyt wiele fajnych, własnych zdjęć, a z pewnością będziecie miło wspominać te ciche chwile, pełne uśmiechów i pocałunków spędzone sam na sam (prawie:), może wśród łąk i pagórków, z dala od tłumów. To jest po prostu piękna pamiątka.


 

  • Decyzja o stylizacji/klimacie zdjęć. Uwielbiam lekkie, organiczne i naturalne fotografie, ale kierunek sesji powinien wyjść od Was. Jeśli kochacie motocykle zróbmy sesję pt. “Adventure and wild”. Jeśli uwielbiacie naturę i spacery poszukamy romantycznej łąki. Jeśli po prostu chcecie poprzytulać się we własnej kuchni to jest szansa na przejmujące i naturalne urywki z Waszego życia. Zawsze możecie skorzystać z moich inspiracji i znaleźć coś bliskiego Waszym serduchom.

  • Miejsce sesji jest ważne, ale nie jest kluczowe. Fotografujemy WAS a nie pejzaże, dlatego miejsce powinno zapewniać Wam intymność, komfort, pewność siebie i być tłem dla Waszych osobowości i relacji. Świetnie sprawdzają się lasy, uroczyska, niewielkie zagajniki, sady, rytmiczne trawy, dzikie łąki… Warto szukać piękna w rzeczach najprostszych, a świat jest pełen cudownych miejsc! Jeśli czujecie się swobodnie w mieście to fantastycznie spisuje się nowoczesna architektura, ale i stare retro uliczki. Lokalizację dobieramy pod kątem stylizacji sesji i pory roku. Jeśli w trakcie zdjęć zmieniamy lokalizację staram się je utrzymywać w podobnej konwencji, tak aby zachować spójność Waszej historii.

  • Najlepiej umówić się na zdjęcia kilka miesięcy przed ślubem, najpóźniej miesiąc przed.

  • Taka sesja trwa ok. 2 godziny. W lecie najpiękniejsze światło jest albo wczesnym rankiem albo wieczorem. W słoneczne dni należy unikać godzin południowych na otwartej przestrzeni.

  •  Bardzo ważne jest, żeby dobrać stroje, które kolorystycznie będą do siebie pasować. Pastelowe kolory, miękkie tkaniny, kapelusze, szale… to wszystko jest bardzo fotogeniczne. T-shirt z wielkim napisem odciągnie wzrok od twarzy. Podobnie działają intensywne tekstury, wzory, kolory (kilka ujęć w czymś wyrazistym jak najbardziej, ale nie na całą sesję). Najlepiej postawić na neutralną kolorystykę, oba zestawy w podobnej tonacji. Piszcie maile, doradzę :-)


MOJA TABLICA pinterest - SESJE NARZECZENSKIE

LUZNE INSPIRACJE Z PINTEREST - ENGAGEMENTS SHOTS

SESJE W STYLIZACJI BOHO

Poniżej podsyłam Wam też kilka filmów. Oprócz inspirujących stylizacji możecie też zobaczyć o co chodzi z tym całym "pozowaniem". Jeśli przyjrzycie się ruchom, spojrzeniom, gestom okaże się, że im bardziej naturalnie i niewymuszenie tym lepiej. Kluczem jest skupienie się na sobie, zaangażowanie obydwu stron i zaufanie, że nawet jeśli czasem czujecie się "głupio" ja widzę coś wyjątkowego i właśnie w tym momencie powstaje zdjęcie, które możecie powiesić na ścianie. To na prawdę nie jest takie straszne!